Wassily Kandinsky - reprodukcje obrazów na płótnie FEDKOLOR

Ogłoszenie archiwalne! Wygasło: Wtorek, 11 Wrzesień, 2018  13:22
  • Kategoria: Dom i ogród / Wyposażenie wnętrz / Dekoracje i ozdoby
  • Stan: Nowe

Opis oferty:

W celu uzyskania informacji i profesjonalnej pomocy podczas zakupów zapraszamy do kontaktu z nami.
FEDKOLOR
ul. Żeglarska 5
33-300 Nowy Sącz
Telefon.:
+48 606 683 938 606 - pokaż numer telefonu -

Wassily Kandinsky urodzony 4 grudnia 1866 w Moskwie, zmarł w Neuilly-sur-Seine (Francja) 13 grudnia 1944 roku. Reprodukcje na płótnie rosyjskiego malarza, grafika i teoretyka sztuki dostępne są w naszym sklepie.

Malarz studiował prawo i ekonomię; w tej dziedzinie odnosił duże sukcesy. Dopiero w wieku 30 lat rozpoczął swoją przygodę ze sztuką i malowaniem obrazów. W 1896 roku zamieszkał w Monachium gdzie zapisał się do Akademii Sztuk Pięknych. Swój pogląd o sztuce ugruntował w metafizycznej spekulacji, w której uważał, że sztuka pełni rolę metafizyczną, uznał że dzieło sztuki jest bramą do transcendencji.
Wassily Kandinsky nie lubił pojęcia jakim jest sztuka abstrakcyjna, ponieważ niewiele ono wyjaśnia a tym bardziej wprowadza zamęt. Dlatego swoje obrazy na płótnie bądź dostępne u nas reprodukcje obrazów zaliczał do kategorii sztuki bezprzedmiotowej. Na początku w jego obrazach było widać wpływ neoimpresjonizmu, a potem ekspresjonizmu. Podstawową rolę przy malowaniu obrazów na płótnie odgrywał kolor, którym lubił się bawić oraz rytm kompozycyjny – najczęściej kojarzony z muzyką. Powoli w swoich dziełach sztuki pozbywał się przedmiotowości, postacie i elementy krajobrazu malował bez wyraźnych szczegółów. W jego twórczości zmiany spowodował przypadek. Kiedy wracał do domu ujrzał dziwny obraz na ścianie. Był to obraz zagadka, który był piękny i wydobywał się z niego blask, a widoczne były tylko formy i barwy bez jednoznacznej treści. Okazało się, że był to jego obraz ale zawieszony do góry nogami. Zrozumiał wtedy, że przedmioty szkodzą jego malarstwu. I tu zastanawiał się długo czym ma zastąpić przedmiot, bo jego obrazy nie miały pełnić funkcji tylko dekoracyjnej. Wychodził on z założenia, że prawdziwa sztuka powstaje wówczas, gdy artysta działa pod wpływem „konieczności wewnętrznej”. Aby malować w formie abstrakcji trzeba wyzbyć się tego co zewnętrze i kierować się tylko uczuciem.

Obrazy tego artysty są dostępne w ofercie FEDKOLOR, w wielu rozmiarach do wyboru. Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny!

W celu uzyskania informacji i profesjonalnej pomocy podczas zakupów zapraszamy do kontaktu z nami.
FEDKOLOR
ul. Żeglarska 5
33-300 Nowy Sącz
Telefon.:
+48 606 683 938 606 - pokaż numer telefonu -

To ogłoszenie jest archiwalne i może być nieaktualne.

Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Bydgoszcz / Prądy
Remigiusz
Na Lento.pl od 06 lut 2017
Strona użytkownika
Obserwuj
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie