Innowacje w organizacji

Dodane: Wtorek, 04 Grudzień, 2018  08:34
  • Książki i czasopisma / Naukowe i popularnonaukowe
  • Stan: Nowe
  • Cena: 31 zł

Opis oferty:

Nowe wyzwania zwiazane z globalizacja, postepem technologicznym, rosnaca konkurencyjnoscia panstw spoza triady (Chin i Indii) wymuszaja na Unii Europejskiej konieczne zmiany. Kryzys finansowy, bariery strukturalne wzrostu gospodarczego i spowolnienie jego tempa, wysoki poziom bezrobocia oraz fiasko strategii lizbonskiej spowodowaly nastepny przelom w mysleniu o przyszlosci Europy. Zmiany dotycza nastepujacych obszarów: badan i innowacji, zatrudnienia, edukacji, klimatu oraz walki z ubóstwem.
Koncepcja ksiazki opiera sie z jednej strony na nowatorskim podejsciu do problematyki innowacji i innowacyjnosci, z drugiej zas na logicznej konstrukcji. Innowacje beda badane na poziomie mikro-, mezo- i makroekonomicznym.
Podejscie mikroekonomiczne dotyczy innowacji w organizacji. Punktem wyjscia jest okreslenie istoty innowacji i procesu innowacyjnego. W roku 2005 w trzeciej edycji podrecznika Oslo Manual rozszerzono typologie innowacji, wprowadzajac oprócz innowacji-produktów i innowacji-procesów, równiez innowacje uslugowe - organizacyjne i marketingowe - jako dwa nowe rodzaje innowacji, równorzedne dwóm poprzednio wymienionym. Niesie to okreslone konsekwencje dla innowacyjnosci organizacji i panstw. Poziom makroekonomiczny dotyczy polityki innowacyjnej panstwa polskiego oraz Unii Europejskiej jako ugrupowania.

Ksiazka sklada sie z czterech rozdzialów. W rozdziale pierwszym - wprowadzajacym - wyjasnione zostaly aspekty teoretyczne innowacji i procesów innowacyjnych. Niejednoznacznosc pojec i brak jednej definicji wymagaja przegladu istniejacych kategorii. Rozdzial drugi jest próba identyfikacji potencjalu dzialalnosci innowacyjnej i czynników oddzialujacych na procesy innowacyjne w organizacji (pochodzacych z makro- i mikrootoczenia oraz potencjalu wewnetrznego przedsiebiorstwa). Rozdzial trzeci dotyczy dzialalnosci innowacyjnej przedsiebiorstw (poziom innowacyjnosci, naklady na dzialalnosc badawczo-rozwojowa w Polsce i w Unii Europejskiej). Rozdzial zamykaja modele procesu innowacyjnego i dyfuzji innowacji. W rozdziale czwartym zastosowano podejscie systemowe i zostaly omówione: system zarzadzania innowacjami w Unii Europejskiej, polityka innowacyjna panstwa oraz jej wplyw na procesy innowacyjne.

Autorzy, prof. dr hab. Wladyslaw Janasz i dr Katarzyna Koziol-Nadolna, adresowali ja do słuchaczy kierunków zarzadzania i ekonomii uczelni różnych typów, pracowników podnoszacych kwalifikacje z tego zakresu, a takze menedzerów pragnacych poglebic swoja wiedze w tym obszarze.

Autorzy : Władysław Janasz, Katarzyna Kozioł-Nadolna.
Oprawa miękka, 173 strony, 2011.
Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Wystawiam fakturę VAT.

Koszt wysyłki pokrywa odbiorca.

Kurier DPD

12 zł - przelew
14 zł - pobranie

Paczkomaty

8 zł.

Paczka w ruchu

5 zł.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Bydgoszcz
Sławek
Na Lento.pl od 02 sty 2016
Strona użytkownika
Obserwuj
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie