Odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu

Dodane przez Dalman (Firma), Piątek, 17 Listopad, 2017  23:20

Opis oferty:

POMOŻEMY - UDZIELIMY PORAD BY ŚRODKI TRAFIŁY NA TWOJE KONTO.

Zaufaj naszym profesjonalistom. Bez ryzyka, bez opłat , przy minimum formalności!

ODKUPUJEMY SZKODY KOMUNIKACYJNE - CAŁKOWITE, CZĘŚCIOWE - Z OC LUB AC DO 3 LAT WSTECZ

TELEFON KONTAKTOWY 781219446
@

Czy warto nawiązać z Nami współpracę?

Sprawdź Nas !

NASZE USŁUGI

MASZ DŁUŻNIKA - UPADŁOŚĆ JAKO WINDYKACJA - PRZEPROWADZIMY
ODDŁUŻENIE :UPADŁOŚĆ PRZEDSIĘBIORCY + UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
KREDYTY FRANKOWE: DOCHODZENIE ROSZCZEŃ Z UMOWY KREDYTOWEJ
POLISY KAPITAŁOWE-ODZYSKUJEMY OPŁATĘ LIKWIDACYJNĄ do 10 lat
BŁĘDY MEDYCZNE,DENTYSTYCZNE,ZAKAŻENIA,ZŁA DIAGNOZA,ZANIECHANIA,ZANIEDBANIA,BRAK NALEŻYTEJ DIAGNOSTYKI
ODKUPUJEMY SZKODY Z OC. SPRAWCY DO 3 LAT WSTECZ
WYPADKI; KOMUNIKACYJNE, NIESZCZĘŚLIWE, SZKODY MAJĄTKOWE, RZECZOWE i INNE.

Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego samochodu przed uszkodzeniem i po naprawie. Tak wynika z uchwały Sądu Najwyższego (III CZP 57/01).

Często stosowaną praktyką zakładów ubezpieczeń jest nieinformowanie klientów o możliwości dochodzenia różnych przysługujących im roszczeń. W aktach szkodowych, ani na stronach internetowych czołowych ubezpieczycieli nie ma wręcz żadnych informacji lub dokumentów, które wskazywałyby osobom zgłaszającym szkodę możliwość dochodzenia odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu.

W odniesieniu do rozpatrywania roszczeń o zapłatę odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu z umowy OC brak jest też jednolitych zasad w zakresie procedur likwidacyjnych w ramach jednego zakładu ubezpieczeń, występuje też niczym nie uzasadnione różnicowanie poszkodowanych ze względu na region kraju, w którym będzie likwidowana szkoda.

W razie utraty wartości handlowej pojazdu, odszkodowanie powinno zatem obejmować nie tylko koszty naprawy, ale także różnicę między stanem wartości rynkowej samochodu sprzed wypadku, a tym, jaki istniałby gdyby nie zdarzenie wywołujące szkodę.

W przypadku wyrządzenia szkody ruchem pojazdu lub w związku z jego ruchem, odszkodowanie ustala się i wypłaca w granicach odpowiedzialności cywilnej posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym. Nawet gdy naprawa była prawidłowa ma miejsce zmniejszenie wartości samochodu wskutek jego uszkodzenia.

Jak wynika z orzecznictwa przy określaniu miernika wartości rzeczy nieuzasadnione jest przeciwstawianie cen, które mogą być uzyskane przy jej zbywaniu i nabywaniu. Podstawą ustalenia wartości rzeczy będącej przedmiotem powszechnego obrotu nigdy nie jest jednostkowa cena, która może wynikać z zupełnie przypadkowych okoliczności.

Podstawą ustalenia wartości powinna być średnia cen. Nie można też przyjmować różnych sposobów określania wartości takich samych rzeczy, w zależności od tego, czy są przeznaczone do normalnego używania i korzystania przez właściciela, czy też są przeznaczone do zbycia.

W warunkach gospodarki rynkowej każda rzecz mająca wartość majątkową może być w każdym czasie przeznaczona na sprzedaż. Zbycie rzeczy jest takim samym uprawnieniem właściciela jak korzystanie z niej, wobec czego traci także znaczenie odróżnianie wartości użytkowej rzeczy od jej wartości handlowej.

Miernikiem wartości majątkowej rzeczy jest pieniądz, a jej weryfikatorem rynek. Rzecz zawsze ma taką wartość majątkową, jaką może osiągnąć na rynku.

Z przepisu art. 361 § 2 Kodeksu cywilnego wynika obowiązek pełnej kompensacji szkody. Wartość samochodu po jego naprawie to nic innego, jak jego wartość rynkowa. Ponieważ wartość ta w wyniku uszkodzenia, choć później wyeliminowanego, zmalała w stosunku do tej, jaką pojazd ten miałby na rynku, gdyby nie został uszkodzony, to kompensata powinna obejmować nie tylko koszty naprawy, ale także tę różnicę wartości.

Co prawda samochód po naprawie odzyskuje sprawność techniczną, jednakże nie uzyskuje takiej wartości handlowej, jak przed wypadkiem (jego cena sprzedażowa po naprawie na skutek faktu, że jest powypadkowy maleje). Różnica w tej wartości stanowi różnicę handlową, której mogą domagać się poszkodowani właściciele pojazdów.

Czy warto nawiązać z Nami współpracę?

Oferujemy bezpłatną analizę dokumentów związanych z zawartą umową.

Sprawdź Nas !

PEŁNA OFERTA NASZEJ FIRMY.

PROPONUJEMY ANALIZĘ SPRAWY BEZ OBIETNIC I BEZ ŻADNYCH OPŁAT- NA ŻADNYM ETAPIE PROWADZENIA SPRAWY - POKRYWAMY W PEŁNI KOSZTY SĄDOWE- BRAK OPŁAT KLIENT MA ZAGWARANTOWANE W UMOWIE Z NAMI.

Darmowe Porady Prawno – Odszkodowawcze

ODZYSKUJEMY OPŁATĘ LIKWIDACYJNĄ Z POLIS KAPITAŁOWYCH

ODZYSKUJEMY UBEZPIECZENIA ZAWARTE W KREDYCIE HIPOTECZNYM, GOTÓWKOWYM, KONSOLIDACYJNYM NAWET JEŻELI KREDYT ZOSTAŁ WYPOWIEDZIANY I JEST W WINDYKACJI

ODZYSKUJEMY ŚRODKI FINANSOWE Z OFE PO ŚMIERCI CZŁONKA FUNDUSZU
ODKUPUJEMY SZKODY z OC SPRAWCY do 3 lat wstecz

najwyższe dopłaty do odszkodowań, płatne od ręki!
Firmy ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają należne odszkodowania za wypadki
KOMUNIKACYJNE , MAJĄTKOWE , OSOBOWE
OFERUJEMY :Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Dozwolone pliki: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Przepisz poprawnie kod z obrazka
Wyświetleń oferty: 82
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie